Čtyřiačtyřicetiletý Marco Lavoie z kanadského Quebecku byl dobrodruh a na stará kolena se vypravil na dvouměsíční výpravu do hustých kanadských lesů, kde měl sjíždět na kánoi řeku a užívat si života. S čím ovšem příliš nepočítal, to jsou životu nebezpeční kanadští medvědi.

Nakonec v lesích skončil na tři měsíce, kdy ho našli vyhladovělého a dehydrovaného záchranáři. A pak začal vyprávět svůj příběh.

Na jeho základní tábor během výletu totiž zaútočil medvěd, který mu poničil všechno vybavení a snědl jeho zásoby jídla. Vyhnat ho a zachránit svůj holý život se mu podařilo jen díky německému ovčákovi, kterého měl s sebou.

Jenže po pár dnech se musel zkušený cestovatel rozhodnout – umřu hlady, nebo se pokusím přežít v nehostinném místě, kde i podle odborníků není příliš mnoho zdrojů k jídlu pro člověka? Vzal tedy kámen, svého psa ubil a nakonec ho v průběhu několika dní snědl.

V době, kdy ho záchranáři našli, byl už tak den, maximálně dva od vyhladovění k smrti. Ztratil polovinu své váhy a zpočátku nebyl schopen nejen mluvit, ale dokonce ani pít vodu. Rodina kontaktovala policii s tím, že se už měl dávno vrátit, doslova na poslední chvíli.

Nalezen byl teprve minulý týden a zatím příliš o svém příběhu nechce mluvit, ale tak do roka nebo do dvou očekáváme celovečerní film…