Bylo 3. května 2007, když beze stop zmizela tříletá Madeleine McCann během dovolené v portugalském Algarve. Rodiče dívenky uložili děti spát a s přáteli vyrazili do blízké restaurace na večeři. Děti pravidelně kontrolovali, jenže když se šli na děti podívat naposledy, Maddie byla pryč! V hotelovém pokoji zůstala otevřená okna i dveře, spících dvojčátek se nikdo nedotkl. Po dívce se okamžitě začalo pátrat, ale rozsáhlá policejní akce nepřinesla žádné stopy ani výsledky.

To bylo před osmi lety, od té doby se čas od času objevila zpráva, že dívku Maddie podobnou viděli v různých částech světa, jenže nikdy se informace nepotvrdily. Policie měla i několik podezřelých z jejího únosu, mezi nimi byli dokonce i její rodiče. O rok později ovšem případ portugalská policie pro nedostatek důkazů odložila.

Čtyři roky po jejím záhadném zmizení se případu chopil britský Scotland Yard. Nasadil 37 elitních detektivů, přesto nedošlo k žádnému posunu. Jak uvedl britský The Sun, celé vyšetřování dosud stálo téměř 400 milionů korun. Žádné stopy, žádné výsledky, rodičům Maddie zbyla už jen naděje. Naděje, že tam někde venku jejich dcera je, žije a je o ni postaráno. Nejspíš ani netuší, že byla unesena. Existuje ovšem také varianta, že už nežije.

Spekulací je mnoho, víc než stop, proto se nabízí otázka, jestli už není čas pátrání po Maddie zanechat. „Je už na čase přestat se honit za přízraky. Je nesmysl zabývat se stále podněty z celého světa. Důležité je, jestli v případu vůbec nějak pokročili,“ uvedl pro The Sun bývalý šéf elitních detektivů John O'Connor.

Finance, které jsou neustále do případu Maddie vkládány, by podle O'Connora měly být investovány do jiných případů. Momentálně se totiž v Británii pohřešuje přes 150 dětí, přičemž pátrání po jednom stojí zhruba devadesát tisíc.