Celý film pojednával o jedné touze splnit si životní sen. Jenže to ještě herečka Jennifer Beals (52) netušila, že to vlastně bude i o jejím životě. Od mala toužila stát se slavnou, nejdříve to zkoušela jako modelka, ale pak si jejích půvabů všimli filmaři a byla obsazována do menších roliček.

Ale to krásné brunetce nestačilo. Zúčastnila se castingu na hlavní roli Alex ve filmu Flashdance a stal se zázrak. Porazila 4 000 dívek a tím si odstartovala hvězdnou kariéru. Po úspěchu tohoto trháku, kde hrála nádhernou tanečnici, která pracovala jako svářečka, aby se dostala na taneční konzervatoř, a do toho se zamilovala do svého zámožného šéfa, se o ni pral celý Hollywood.

Jenže u Jennifer nakonec zvítězil rozum a radši se stáhla do ústraní a věnovala se studiu na univerzitě Yale, které nakonec dokončila. Jenže později, když se chtěla zas vrátit k herectví, zjistila, že její pauza už byla moc dlouhá a Hollywood už tak po ní neprahne. I David Duchovny jí pomáhal. Doporučil ji na roli agentky Scullyové, kterou ale nakonec získala Gillian Anderson.

Ale naštěstí byla kráska tak soudná, že se jí nezhroutil svět a spokojila se s menšími rolemi. Má ale oproti jiným herečkám tu výhodu, že zraje jak víno a je krásnější než kdy jindy, i když už jí je přes padesát. Rozhodně pomoc plastických chirurgů nepotřebuje.

Jestli si chcete oprášit vzpomínky na Flashdance, tak se nezapomeňte dnes koukat ve 12:25 na Nově.