„Nic podobného jsem nikdy neviděla, nikdy bych něco takového dívkám nenavrhla. Běžná provize je okolo dvaceti či pětadvaceti procent. A jako Miss bych to určitě nepodepsala,“ řekla deníku Aha! Maláčová, která Českou Miss po letech fungování prodala Marcele Krplové a letošní ročník ani nesledovala.

Podle ní si každá dívka dvakrát rozmyslí, jestli se chce do takového kolotoče otročení agentuře vůbec zapojit. „Podle mě by to dívky mělo bavit, v soutěži a agentuře by měly najít partnera, který jim nabídne příležitost, zázemí a práci,“ dodává s tím, že děvčata předem upozorňovala na možný neúspěch v branži.

A šokované jsou i bývalé missky. „Ty holky musí třít bídu s nouzí a nedivím se, že si pak najdou bohaté pány,“ řekla Blesku Renata Langmannová. Taková smlouva se prý vyplatí maximálně v Paříži, kde si dívky přijdou například i na 3000 eur denně.

„Kdyby to bylo takhle nastavené, tak bych se nepřihlásila. Přijde mi to šibeniční. Co by ty holky musely mít za kampaně, aby se vůbec uživily? To není na to si tím vydělávat, ale brát to jako brigádu,“ říká další kráska Iveta Lutovská.

Většina starších Miss se shoduje v tom, že by se do podobné soutěže vůbec nehlásila.