Mladá fenka Cola si musela projít opravdu peklem. Když si hrála a rozkousala boty sousedovi, místo toho, aby jí domluvil jiným způsobem, usekl jí přední packy. Majitel fenky, který neměl moc peněz, se snažil všechny zničené boty zaplatit a už si myslel, že bude vše v pořádku. Jenže sousedovi to zřejmě nestačilo, vzal do ruky velký meč a usekl psovi nohy.

„Jedna packa dokonce fence visela jen na vlásku,“ řekl její zachránce John Dalley médiím. Majitel byl totiž z chudých poměrů a náročnou operaci psa si nemohl dovolit. Musel tak své milované Cole najít nový domov. A to se mu povedlo!

Dostala se k manželům Johnovi a Gill Dalleyovým v Thajsku, kteří celou operaci zaplatili a vzali si psa k sobě domů. Na klinice v Bangkoku Cole museli amputovat obě nohy, protože její zranění byla hodně vážná. Díky psí charitě fenka dostala protézy a teď je z ní opět šťastný pes.

A dostala se do správných rukou, kde ji milují a neubližují jí. Její nová majitelka Gill totiž také nemá nohy, jenom protézy. Fenku trénuje a snaží se, aby vedla plnohodnotný život.