Modelka Kateřina Netolická (†26), kterou našli v neděli mrtvou v litvínovském bytě hokejisty Jakuba Petružálka, nosila možná na duši velkou bolest.

Údajné dlouhodobé psychické problémy, epilepsie, sebepoškozování v pubertě… Nejen o tom mluví její přátelé. Jedním dechem dodávají, že neví o tom, že by Kateřina, která souběžně reprezentovala ČR v kickboxu, své potíže, pro modelky a sportovkyně naprosto typické, řešila s odborníky.

eXtra.cz má k dispozici zajímavé svědectví její vrstevnice, která s ní krátce bydlela v newyorském bytě před sedmi lety, tedy v dobách, kdy za mořem úspěšně nastartovala mezinárodní kariéru v modelingu.

„Měla dvě tváře, které rychle měnila. Ona vlastně byla dva různí lidé a měla trápení. Jo, ubližovala si. V té době ano, to mohu potvrdit, byla jsem u toho a nevím o tom, že by to nějak řešila,“ říká dnes skoro třicetiletá žena, která dodává, že když si ke známé nemoci teenagerek dohledala kvůli Netolické ve Spojených státech na internetu informace k sebepoškozování, dočetla se něco, co jí dnes zní nesmírně krutě: „Psali tam, že ten člověk si hodně ublíží a ubližuje kvůli náhlé depce, nejčastěji ze samoty nebo neporozumění okolního světa. Že tím spouštěčem k tomu ublížení si může být deprivace ze samoty, přítel v zahraničí, rodina také. Ti lidé jsou nemocní a neléčí se. Mimochodem, tehdy jsem se dočetla, že to může paradoxně spustit i náhlé fyzické vyčerpání,“ připomíná hrůzné proroctví známá modelky a smutně podotkne, že četla zpětně po její smrti informace o reprezentační kariéře Netolické, která se v době okolo smrti chystala na mistrovství světa v kickboxu.

Oficiální závěry modelčiny smrti si určitě dají načas. První zprávy hovořily o nešťastné smrti ženy a dvou psů v důsledku otravy plynem, což je objektivně zatím nejpravděpodobnější verze, jasno bude ale zřejmě až za dlouho.

Podle Krimi zpráv FTV Prima, které se hned starších informací o dávných modelkovských problémech chytly, „na sobě neměla žádné stopy po sebepoškozování“ a nešlo prý ani o steroidy, což ale padlo poprvé až v primáckých zprávách.

Netolická udělala raketovou kariéru v modelingu během neúspěšného studia na mosteckém gymnáziu. Zvítězila v prestižní modelingové soutěži nových tváří, změnila agenturu a zaujala za oceánem.

Ještě pozoruhodnější byla její sportovní kariéra. Aby takto úspěšná modelka byla zároveň mistryní republiky své váhové kategorie v kickboxu, to skutečně nebývá zvykem.

Partner modelky, hokejista Jekatěrinburgu Jakub Petružálek (29), přiletěl z Ruska informaci potvrdit a ve vysílání Primy dodal, že striktně vylučuje hlouposti v médiích, s modelkou prý byli velmi šťastni. Více, ještě šokován, odmítl o věci mluvit.