Bylo jasné, že po finále Ligy mistrů bude slavit také jeden ze slavných Čechů. Za Juventus mohl pohár polaskat Pavel Nedvěd, za Barcelonu pak sportovní manažer Marek Vít.

Po zajímavém průběhu utkání se nakonec mohli smát hráči a manažeři Barcelony. Katalánci porazili italský tým 3:1 a pro pohár si šel Marek Vít. V tu chvíli Česká televize naprosto nepochopitelně dala záběr do pražského studia, kde se svými hosty diskutoval Pavel Čapek.

Když se pak obraz znovu vrátil na stadion, mohli diváci ČT vidět, jak si pro pohár jde kapitán Xavi. To, že se s ním před tím jako první z Barcelony mohl pomazlit Marek Vít, bylo českému divákovi utajeno.

Ale všude jinde ve světě, od Aljašky po Bolívii prý diváci mohli v přímém přenosu vidět, jak si jde nejslavnější Čech pro trofej a zvedá ji nad hlavu. Proč se ČT dopustila takto nechutného faulu? Ptáme se generálního ředitele.

Pane generální řediteli Dvořáku,

všichni diváci v Česku se těšili, že konečně uvidí, jak jejich krajan Marek Vít přebírá pohár pro vítěze Ligy mistrů. Jeho význam pro katalánský klub byl v minulosti několikrát zpochybňován, ale nyní byla konečně šance ukázat, že je světovým manažerem, jehož přínos pro tým je výraznější než snažení sterilního Messiho nebo trápení hráče, kterého pár lidí na světě zná pod přezdívkou Neymar.

Pane Dvořáku, vysvětlete, prosím, proč vaše televize neukázala, jak Marek Vít zvedá pohár nad hlavu. Proč byly vystřiženy záběry, kde se raduje po boku Gerarda Piquého nebo dojatě líbá Luise Suáreze? Pane Dvořáku, uvědomujete si vůbec, že plátci koncesionářských poplatků mají právo vidět celý přenos? I to, jak Vít obnažen do půl těla pije šampaňské přímo z poháru? Pane řediteli, vaše omluva bude přijata pouze tehdy, když do vysílání neprodleně zařadíte slavný sportovní dokument Jak jsem sháněl holky pro Messiho, který už rok odpočívá v televizním archivu.

S pozdravem redakce eXtra.cz.