Nemusíte se bát. Není třeba uchylovat se k drastickým změnám jídelníčku nebo nezbytnému cvičení, abyste se dostali zpátky do formy.

Tohle je 5 způsobů, jak své tělo lehce detoxikovat a nestrhat se při tom!

1. Jezte kysané zelí

Zelí je skvělým přírodním diuretikem. To znamená, že pomáhá vylučovat nadbytečné tekutiny v těle. Jeho konzumací navíc spálíte mnohem více kalorií, protože je z 92 % tvořeno vodou. Současně je také perfektním zdrojem vlákniny, minerálů a vitaminů C, K, E, A a kyseliny listové.

2. Nepřestávejte pít

Ani s koncem letní sezóny pro vás pitný režim nekončí. Naopak! Začněte několika šálky ráno a pokuste se hladinu doplňovat v průběhu celého dne. Pijte před každým jídlem a pak samozřejmě během tréninku. Jednoduše řečeno hydratujte, hydratujte a hydratujte! Vaše ledviny a játra vám budou vděčné.

3. Čajujte

Kromě zeleného čaje, který díky polyfenolům pomáhá detoxikovat váš organismus přirozenou cestou, si nechte namíchat v bylinkářství směs z černého topolu, červeného lapača, třapatky a pýru. Zbaví vás parazitů, kteří sídlí v každém střevě.

4. Čistěte zevnitř

Krev vyčistí čaj z kopřivy. Skvělá je i bříza, meduňka, černý bez, trnka… Jako hloubkový čistič také velmi dobře poslouží takzvaný zelený koktejl. Jde o kombinaci zelené okurky, celeru, petržele, citronu, zázvoru a koriandru a příprava a rozmixování všech ingrediencí vám nezabere více než pět minut.

5. Nechte se hýčkat

Udělejte si na sebe čas a konečně si dopřejte masáž. Jako součást detoxikačního plánu vám nejlépe poslouží lymfatická, ale ke škodě nebude ani kterákoliv jiná.