Ministerstvo školství chce naučit Čechy obstarávat si relevantní informace, rozlišovat poplašné zprávy a přivést je ke kritickému myšlení. Kvůli tomu plánuje zřídit novou instituci s názvem Dům demokracie a lidských práv. Provoz instituce by měl stát mezi 30 až 40 miliony korun ročně, v ideálním případě až 100 milionů. To je zpráva, která obletěla Česko. Citaci jsme si půjčili z webu echo24.cz.

Paní ministryně by měla tyto peníze investovat do základních škol. Protože kritické myšlení vzniká tam. Pokud mají malé děti blbý základ, tak se to s nimi táhne celý život. Výsledky pak vidíme všude kolem sebe. Třeba i na ministerských postech.

Až bude mít učitel na základní škole normální plat a nebude si muset přivydělávat ve skladu zeleniny nebo hraním v pornu, tak bude mít čas věnovat se naplno malým dětem.

Až budou moct tatínek a maminka s dětmi pracovat a číst jim pohádky, tak bude kritické myšlení vznikat a růst jedna radost. Zatím ale tatínek a maminka většinou děti večer posadí před televizi a jdou si sednout k počítači – mají totiž mnohdy ještě druhou práci, aby rodinu uživili.

Až tu budou lidi znát a umět základní věci, tak pochopí, že návrh ministerstva školství smrdí orwellizací společnosti.

PS: Pokud nevíte, kdo to byl George Orwell, tak si to najděte na Googlu. K tomu nepotřebujete vysát 100 milionů korun ročně ze státní kasy.

POZNÁMKA REDAKCE: Po uveřejnění článku reagovalo ministerstvo školství, že žádnou instituci zakládat nebude. Vyjádření MŠMT najdete ve fotogalerii.