Tak zaprvé musím přiznat, že v překvapeních jsem já expert, a to se odráží v každé naší sféře. Můj následující plán, jak si okořenit manželský život, mi leží v hlavě už delší dobu a stále čekám, až se mi manžel dá do kupy s tím svým bolavým kyčlem, aby se to vůbec dalo uskutečnit. Není to zrovna dvakrát lehká mise. „Ježíši, to tady vážně chceš vykládat lidem o tom svým šíleným plánu?!“ napůl ječí Pepíček. „Ano, to chci… Znáš mě, když se na něco těším, nevydržím mlčet.“

Všichni asi víme, kde jsou Benátky. Nemyslím tím ty nad Jizerou. Každý rok se tam už odpradávna koná slavný karneval. Benátčané tomu po svém spíše říkají, že je to noc, kdy je všechno a všem dovoleno.

Ano, církev byla v minulosti velice přísná a podezíravá, a proto asi i tento karneval byl vymyšlen, aby nikdo nemohl pod maskou nikoho poznat a pak ho pomlouvat u zpovědi. Má představa a plán je, že poletíme do Benátek, následně se ubytujeme v hotelu Danieli a s sebou budeme mít přibalené kostýmy z fundu barrandovských studií.

Víte, už jednou jsem měla možnost vidět ty místnosti plné kostýmů ze všech těch slavných filmů a pohádek a je to váááážně síla. Sama sebe vidím jako Angeliku De Plessi Belier (jasně, ta Angelika z filmu!!!) nebo jako Marii Antoinettu. Pepíčka bych chtěla vidět v kostýmu Ludvíka XIV., protože všichni tušíme, jaký byl Ludvík XVI. nemehlo. Jasně, bude mít kecičky typu, že bude muset na sobě mít bílé punčochy. Ale nepovídejte mi, že to není více praktické, pokud jde o vytahování nádobíček… Hahaha.

A teď na závěr můj vysněný scénář. Jsme tedy na plese, nikoho kolem neznáme, ale užíváme si atmosféru barokní hudby, tance, drahého koksu a šampaňského. Za ten koks se omlouvám manželovi. „…to víš, že to nemyslím vážně. To je jen tak, aby to čtení mělo grády.“

„Já tě zabiju…“ dodává Pepé. Když v opeře hoří jen svíčky a lóže jsou všude nadosah ruky. Víte, kam mé neposedné nožky docupitají. A jestli ne tam, tak Most vzdechů nebo také známý jako Most nářků to jistí. Umíte si jen představit ten východ slunce, vlasy plné peří a konfet a do toho si dokazovat nehynoucí lásku právě tam? Já osobně ano a je mi fuk, jestli zrovna nějaká babka půjde kolem pro ciabatty.

Krásný rozjímající listopad Vám všem! A nezapomeňte, že mít sny je důležité! Stejně tak jako si je pak plnit…

Pusu, Vaše Ornella