Kozí výzva

Internetem se šíří všemi směry nová výzva pro ženy (někdy i muže s cecíky), která má upozorňovat na nebezpečí rakoviny prsu. Hlavní je se vyfotit nahoře bez s plechovkou či láhví od Coca-Coly. Zúčastnění to ale spíše berou jako lehkou formu legrace, a tak se jednoho dne do výzvy zapojila i jistá Aimee Fletcher. Ta má za sebou dvojitou mastektomii a na svém Twitteru jasně ukázala, jaký má názor. Vyfotila se s láhví konkurenční Pepsi a napsala pod to: „Nevypadám krásně?“ Podle ní, ale i podle mě je takováto výzva ubohou zábavou, která má rádoby charitativní podtext. A proto se i já připojuji k Aimee a zpropaguji tím její vizi… I když Pepsi k smrti NESNÁŠÍM.

Kateřina, žádná KATE!

Podle všeho má Kateřina Zemanová velice ráda Anglii, a snad proto ji média začala nazývat „Kate“, ale pro mě je to zkrátka Kateřina a teď i v tom tvrdším znění. Ptáte se proč? Kateřina má novou image coby „GROUPIE“ Marilyna Mansona. Ne, nedělám si pr*el. Jasně, změna image k mládí patří (jsme stejně staré), i já si zkusila rudou barvu vlasů. Ale co je moc, to je moc. Kateřina ale asi neviděla celkový výsledek a tím myslím jako „never ever“, protože se podle mých důvěrných zdrojů všechna zrcadla v okolí roztříštila na milion kousků. Vím, na Hradě to asi bledne a v ulicích rudne… Ale tohle je další hřebíček do rakve celkového dojmu Hradu. Teď už zbývá jediné – odhalit možný vztah s tátovým kámošem Ovčáčkem. AMEN!

„Zjistil jsem, jaký jsem blbec…“

„Bambulák“ Jiří Menzel zjistil, že je blbec (podle svých slov). Proč? Odpověď je taková, že údajně lituje toho, že se už v minulosti (asi v předminulém století) nestal otcem. Má teď jakoby dvě děti, jeden otec známý, o druhém se spekuluje a Jiří by si přál podle všeho spekulovat ještě o dalším. Prý mu do sbírky dětiček schází chlapeček. Olga má prý lůno ještě na rok a půl plodné, a tak by se asi nemělo otálet. Je mi opravdu líto, že se Jiří tak trápí, a to nejen svou katastrofální recenzí „Donšajnů“ (ČSFD 29 %). Opravdu držme všichni Jiřímu pěstičky, ať se mu splní alespoň ještě nějaký ten čas trávit se „svými“ dětmi, protože role dědy je přece také k nezaplacení.

18+

Výstava portrétů Káji Saudka s názvem 18+, která se odehrává v Galerii Art Salon S v pražském Tančícím domě, je plná zápalu, vášně, grotesky a někdy tvrdé pornografie. Tato expozice celkem ve třech patrech zároveň oslavuje 80. narozeniny Káji Saudka. Grafiky, komiksy, tematická videa atd. vybrala Saudkova dcera Berenika společně s Davidem Kalinou. Zatím jsem viděla lehkou ochutnávku a vážně je název 18+ příznačný. Mám ráda snad všechno, co je sprosté anebo má vtip. Sice erotiku osobně vnímám jako vážnější záležitost, protože „tlemit“ se nad svým milencem (já manželem, samozřejmě) moc rajcovní není. Takže kdo to má rád a zajímá se o kulturní dění, nechť vyrazí do Tančícího domu a přiučí se něco od slavného rodu Saudků tak trochu z jiného soudku.

ČAU