Olympiáda v Soči je továrna na dojáky: Peruánský běžkař doběhl až 30 minut po ostatních, v cíli na něj čekal vítěz závodu

Zdroj: YouTube

Není to jediný dojemný moment z této olympiády a doufáme, že ani poslední. Prvně jsme zaslzeli v ten moment, kdy si ruský běžkař zlomil lyži a na pomoc mu přišel trenér kanadského týmu, poté zase všechny dojal mladý lyžař Gus Kenworthy, který si kromě medaile chce odvézt ze Soči i toulavé psy

Vůbec běžky jsou disciplínou, kde se rodí jeden hrdina za druhým, závod na 15 kilometrů volně vyhrál švýcarský lyžař Dario Cologna (27), ale po celou dlouhou půlhodinu se nehnul z místa cílové čáry, protože čekal na toho posledního.

Peruánský běžkař Roberto Carcelen je první zimní olympionik této země, a to lyžuje teprve od roku 2005. Pouhé dva týdny před konáním olympijských her se těžce zranil na tréninku a vědělo se o něm, že běží závod s nedoléčenými zlomenými žebry. Věděl to i Cologna a na peruánského nováčka si v cíli počkal, statečný běžkař doběhl až třicet minut po ostatních, za mohutného potlesku lidí vestoje, hrdě s vlajkou svého státu.

Zlatý Cologna chtěl svému soupeři hlavně vyjádřit úctu a dojemný olympijský moment obletěl svět. V cíli se potkal i s Dachhirim Sherpou z Nepálu, který doběhl na 86. místě, jako předposlední.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní