V poslední době si hlavně kuřáci mohli všimnout, že krabičky cigaret zdobí opravdu nepěkné obrázky. Podle tabákové směrnice EU měly být od 20. května ve všech členských zemích v prodeji pouze cigaretové krabičky s varováním o škodlivosti kouření v podobě ošklivého obrázku.

U nás v České republice se odporné cigaretové krabičky objevují teprve pár dní. Prozatím nejsou obrázky na všech cigaretách, ale to by se mělo postupem času změnit. Do konce listopadu budou moct hospody a obchody s tabákovými výrobky doprodávat staré krabičky bez potisku.

Novelu zákona o potravinách a tabákových výrobcích 23. března schválila sněmovna a 27. dubna ji podpořil i Senát. Autoři doufají, že se jim pomocí těchto opravdu hnusných obrázků podaří odradit od kouření co nejvíce lidí.

Hodně lidí si stále neuvědomuje, jak je kouření zdraví škodlivé. Ale obrázky, které jsou místy opravdu nechutné, by to konečně mohly změnit. Lidé si možná konečně uvědomí, jak jejich tělo vnímá škodliviny, které do sebe vtahují. Nejhorší na rakovině je to, že nebolí, a proto valná většina lidí před problémem kouření a jejich důsledky zavírá oči.