Slovensko může podruhé po fotbalovém zázraku se Španělskem slavit fakt, že přeci jen není státem druhé kategorie.

Česká mutace magazínu Esquire zařadila na titulní stranu listopadového čísla charismatickou, uměle vytvořenou slovenskou celebritu Michala Dušičku alias Majka Spirita (29), který u nás krátce vešel ve známost coby porotce talentové soutěže Hlas ČeskoSlovenska.

Spirit je mimořádně zajímavá bytost. Ženy si kvůli němu trhají rodidla, ale v reálu je téměř nemožné se o jeho privátní sféře dozvědět víc, než pustí ven jeho slovenský manažer a spolustvořitel Michal Matěj, samotnému „rapperoikonovi“ novináři ani přímo volat nesmějí, jednak je na Slovensku špatné telefonní spojení, ale hlavně jde o to, že Spirit je údajně neschopný sám sebe prezentovat, a k tomu sílí dohady, že ve skutečnosti neexistuje.

Samotná prezentace v magazínu se ale povedla, zejména díky opravdu dobrým fotografiím: „Speciální příležitost si žádá speciální tým, a proto jsme k nafocení Majka Spirita pozvali česko-amerického fotografa Pavla Havlíčka. Ten žije dlouhodobě v New Yorku, kde se věnuje fotografování celebrit pro stránky prestižních amerických časopisů, a na svém kontě má třeba fotky Victorie Beckham, Shakiry nebo Anne Hathaway,“ říká Jiří Roth, šéfredaktor českého vydání magazínu Esquire, který ale otázku, kdy zase nasadí Slováka na titulku, nechal prozatím bez odpovědi.

Zaostalé Slovensko může navíc slavit dvojnásob, protože až doteď se na obálce prestižního amerického časopisu, který u nás vychází od roku 1996, neobjevil žádný český ani slovenský umělec, a to – považte – včetně Pavla Novotného (!!!???).

Slovákům v jejich tíživé současnosti plné hladu a dalšího utrpení bez perspektivy zlepšení gratulujeme a děkujeme, že nám sem po Andreji Babišovi konečně poslali i něco, na co může být jejich zaostalá domovina pyšná!