Silničáři mají s úklidem v těchto dnech plné ruce práce. Jenže jim vše komplikují nepřeparkovaná auta. A řidiči pak dostávají vysoké pokuty. O čištění jsou většinou řidiči informováni aspoň týden dopředu. Někteří ale značky ignorují nebo zapomenou svoje auto přemístit jinam. Potom má majitel úklidové firmy právo auto odtáhnout, aby mu nebránilo v práci. S informací přišel portál TN.cz.

Po skončení čištění by mělo být auto opět vráceno na původní místo. Podle nové vyhlášky ale nastaly malé změny. Pokud nejde auto vrátit na původní místo, musí být zaparkované na viditelném místě v okolí.

Pokud se místo pro auto odtahovce nepodaří najít, třeba proto, že je všude plno, musí informovat řidiče, kde si může auto vyzvednout. Ta většinou končí na záchytných parkovištích. Řidič v tomto případě musí zaplatit za odtah, ale už neplatí parkovné. Ceny se pohybují od tisíce korun.

Pokutě se můžete i vyhnout. Musíte ale prokázat závažné důsledky, proč jste nemohli auto přeparkovat a proč bránilo v čištění. Pokud vás ale odtáhnou z místa, kde je zákaz stání, pořád platí, že musíte zaplatit za parkovné i odtah.