Jestli se chystáte někdy do Sydney, určitě navštívíte i jednu z nejznámějších pláží na světě, Manly Beach, která se táhne po pobřeží několik kilometrů a milují ji hlavně surfaři.

Manly Beach je jedna velká venkovní party, můžete tam doslova bydlet, protože po ruce je vše, co potřebujete k životu, a ještě navíc je to místo pro milovníky adrenalinu, protože si odtamtud můžete odnést zážitek doslova na celý život, to když vás pod vodou začne oňufávat žralok a třeba skončíte bez nožičky.

V teplých pobřežních vodách Austrálie vůbec žije dost věcí, co vám dokáží pěkně zkazit den, ale přece jen žralok je takový nejhorší z nich, i když na druhou stranu je aspoň vidět, ale medúza zase ne, no prostě tam si nevyberete.

Nicméně na Manly Beach berou varování před žraloky zodpovědně a poctivě tam umisťují varovné cedule pokaždé, když někdo z kontrolní nebo pobřežní stráže zahlédne ploutev. Jenže jak je vidno, z cedulí se staly turistické atrakce.

Pod hashtagy Beware The Shark, tedy Pozor na žraloka, nebo SharkSignsSelfies, tedy Selfie u žraločích značek, se na Twitteru a Instagramu rozjíždí přehlídka zábavných selfie nebo fotek u varovných cedulí.

Na tom by nebylo nic tak zvláštního. Zvláštní na tom je, že i když je na ceduli napsáno vstup na vlastní nebezpečí, voda je plná lidí. Přitom žraloci útočí častěji v mělké vodě než tam, kde nedosáhnete nohama a máte pod sebou tmu.