Lesní bar je v Moravském krasu raritou. Vznikl u Švýcárny v Josefovském údolí nedaleko Adamova na Blanensku. Jeden takový bar už v Česku funguje, najdete ho na pomezí Jeseníků a Rychlebských hor. A ten má úspěch.

Lesní bar je velmi zvláštní, každý se v něm totiž může najíst a napít a jeho útratu nikdo nekontroluje. Majiteli tam pak necháte peníze, nebo mu je pošlete na účet. Někteří jsou ale ohledně jeho fungování skeptičtí. „Lidé říkají, že lesní bar může fungovat jen na místech ležících nad určitou nadmořskou výškou. My bychom rádi dokázali, že to tak není,“ řekl portálu iDnes.cz šéf Ekologického volnočasového centra Švýcárna Robert Kubáň.

Lesní bar se budoval od loňského podzimu a nadšenci na něm strávili 700 hodin. Díky nim vznikly v lese stolky s posezením, kameniště, bylinková zahrádka, kde si každý může natrhat byliny do čaje, a boudy na dobroty.

Chlazené nápoje si navíc můžete vytáhnout sami z potoka. V lesním baru najdete i lékárničku, knihovničku a také si tam můžete nabít váš mobilní telefon. Jak dlouho lesní bar vydrží, je otázkou. Nadšenci ze Švýcárny ale věří, že se jim bar v lese osvědčí. Určitě má svoje kouzlo a každý ho rád navštíví.