Halperin tvrdí, že za celým rozvodem stojí touha po moci Angeliny Jolie. Už jednou měl tento spisovatel pravdu o vztahu tohoto hollywoodského páru, tak proč ne tentokrát? Brad Pitt je podle jeho slov v rozvodu naprosto nevinně.

Informace, že by měl pít, kouřit marihuanu a bít děti, jsou zcestné. Všechno to je jenom divadýlko, které má zastínit pravdu. A ta je dle Ianových slov taková, že Angelina Jolie se chce politicky angažovat a co nejvíce se podobat svému vzoru – princezně Dianě.

Prý chtěla americká herečka zajít až tak daleko a přestěhovat se do Velké Británie, kde se chtěla údajně i provdat do královské rodiny. Angelina přišla s „geniálním“ nápadem, který se ale Pittovi rozhodně nezamlouval.

Chtěla, aby jejich manželství bylo otevřené, ale navenek by vystupovali stále jako pár. Brad by mohl navštěvovat jejich děti v Anglii, kde by se Angelina přestěhovala a vše bylo v pořádku. Každý z dvojice by si tedy dělal, co chtěl, což Brad naprosto odmítl. Tenhle plán rozhodně nebude akceptovat.

Tohle odmítnutí Angelinu přivedlo do stavu naprosté zuřivosti, protože Brad se jí nechtěl jednoduše podřídit. A to měla dokonalý plán. Ale u herce nepochodila. Tak došlo na ostrá slova a výměnu názorů, která vyústila v rozvod. Začala tahanice o děti, majetek a obviňování z nevěry.

Za celým krachem manželství je tedy podle Halperina především touha Angeliny vybudovat si svou politickou kariéru ve Velké Británii. Chtěla se věnovat uprchlíkům, ochraně žen ve válečných zónách a dalším charitativně-politickým projektům.

Angelina zašla až tak daleko, že měla pronajatý luxusní byt ve Velké Británii za 1500 liber měsíčně. Byla naprosto posedlá princeznou Dianou a chtěla jít za každou cenu v jejích stopách.

Brad doufal, že se po hádce vše uklidní, ale Angelina začala se svým právníkem střádat plány, jak dostat děti do své péče. Ten jí měl údajně poradit, ať rozpoutá bitvu na základě fyzického násilí vůči dětem.