Patříte k příznivcům sado-maso praktik? Pokud jste z této oblasti ještě nikdy nic nezkoušeli, máte o důvod víc proč s tím začít. Prodlouží vám to totiž život. Alespoň podle nové studie nizozemských vědců, ze které plyne, že sadisté a masochisté dosahují v různých osobnostních a psychologických testech lepších výsledků, než lidé oddávající se výhradně klasickému sexu.

Odborníci tvrdí, že důvod těchto nečekaných výsledků je v zásadě prostý – milovníci perverzních erotických hrátek jsou prostě více extrovertní, otevřenější novým zkušenostem a v neposlední řadě také méně neurotičtí. Podle zjištění psychologa Andrease Wismeijera se „od běžné populace buď nelišili, a pokud lišili, pak vždy příznivějším směrem“.

Zajímavé je, že zřejmě existuje spojitost mezi psychologickým profilem člověka a tím, jakou roli při sado-maso hrátkách preferuje. Ti, kteří hrají dominantní role, bývají nejvyrovnanější, pro ty, kteří se rádi nechávají ponižovat (submisivní), platí pravý opak a konečně „switchové“ (kterým se líbí oboje) se nacházejí uprostřed. Nicméně v oblasti duševního zdraví submisivní nikdy nezaznamenali nižší skóre než „normální“ jedinci.

Dotazníky týkající se citlivosti vůči odmítnutí, osobnosti atd. vyplnilo celkem 902 sado-maso praktikantů a 434 lidí, kteří jsou zatím sado-masem nedotčeni. Mimo jiné se ukázalo, že zástupci první uvedené kategorie se cítí být šťastnější, spokojenější i jistější ve svých vztazích. A jak už dávno víme, právě tyto faktory mají veskrze pozitivní vliv na délku lidského života.

Takže na co ještě čekáte? Pořiďte si bičík, pouta a hurá na to!