Manželé si neumí představit, že by žili v „normálním“ svazku. Nikdo podle nich neumí být věrný a proč to potlačovat, tajit a bránit se tomu. Žijí v otevřeném vztahu a nemůžou si ho vynachválit. Cvičitelka pilates je se svým mužem v komunitě, která vyznává otevřené vztahy. A jsou tak prý šťastnější a spokojenější.

Každý může mít jiné sexuální partnery a všechno je to legálně a bez hádek a výčitek. Gracie tvrdí, že díky nemanželskému sexu je také lepší matkou. „Vše, co mi dodá energii, ze mě dělá lepší matku. Kdyby za mnou moje děti přišly a řekly mi, ať s tím skončím, tak to neudělám. Nemůžu jen tak skončit se svým životním stylem a přestat být tím, kým jsem,“ řekla Gracie. „Nevýhodou monogamie je monotónnost,“ dodala.

Gracie má s otevřenými vztahy už hodně zkušeností. Měla je i se svým prvním manželem. Před 6 lety se k nim nastěhoval její současný manžel i milenka bývalého manžela. Gracie měla sex s oběma muži, ale po 4 letech se její bývalý manžel s milenkou odstěhovali.

Oba shodně tvrdí, že díky sexu s jinými partnery se výrazně zlepšuje i jejich sexuální život. „Kdyby za mnou moje děti přišly, že by chtěly mít stejný život jako já, rozhodně bych je v tom podporovala,“ uzavřela Gracie, která prý na manželovy ženy žárlí, ale i tak jí to stojí za to.