Vrah Hanky z Horní Břízy byl duševně nemocný člověk, který údajně trpěl bludy, a proto se od ledna nedobrovolně léčil na psychiatrii. Jeho případem se následně začal zabývat i soud, který došel k názoru, že je nemocný a nebezpečný. I přes to ho ale dobřanská léčebna propustila, aniž by počkala na další posudky odborníků, informoval web TN.cz.

Otázka je tedy jednoduchá. Jak se může ven dostat člověk, o kterém soud rozhodne, že je nebezpečný, stejně tak psychiatrička, která ho do Dobřan poslala? Tuto otázku se už snaží zodpovědět speciální skupina odborníků ministerstva zdravotnictví.

S čím konkrétním se ale muž léčil, není jasné, ale vzhledem k tomu, že jeho motivem bylo jen to, že ho knihovnice nechtěla pustit k počítači na internet, asi o pouhou depresi nešlo. Ještě ale máme všichni v paměti řádění Barbory O., schizofreničky, která loni na podzim zabila Petra Vejvodu, který bránil před nožem Barbory kamarádky, takže si alespoň zprostředkovaně dokážeme představit, co duševní nemoc dokáže.

U místa, kde Hanka tragicky zemřela v pondělí krátce po 13. hodině, dnes lidé zapalovali svíčky a vznikl improvizovaný pomník. Nikdo z malé obce nemůže pochopit, že se zrovna u nich mohlo něco takového stát. Hanka byla milá, měla ráda děti, sama údajně jedno momentálně čekala se svým partnerem. Ráda cestovala, vzhledem k oboru jejího studia na vysoké škole v Plzni se zajímala o historii, měla světu ještě co nabídnout.