Mít tumor není rozhodně nic příjemného, obzvlášť když vám něco takového vyroste na obličeji. Své o tom ví patnáctiletá dívka z Haiti Hennglise Dorvial. Nedávno jí totiž vyoperovali téměř 2kilový tumor, který jí rostl na tváři. Složitá operace trvala přes 12 hodin a dopadla úspěšně.

Nemocná dívka musela jet za operací až do vzdálené Virginie, kde se jí lékaři snažili od benigního nádoru pomoci. Operace jí byla zafinancována z lékařské charity pro děti, která se specializuje na rodiny s nízkými a středními příjmy. Obrovský nádor jí úspěšně vyoperovali a Hennglise je nadšená. „Je to skvělé, podívám se do zrcadla a jsem úplně jiná!“ řekla dívka po operaci.

Haiťance se začal objevovat tumor v hlavě poprvé v 11 letech, kdy byl veliký asi jako hrášek. Poté narostl do obrovských rozměrů. Hennglise musela opustit školu v páté třídě, když se její tumor zdvojnásobil a spolužáci se s ní báli dál kamarádit. Podle dívky je jejím jediným přítelem její čtrnáctiletá sestra. Teď na ni čeká rodina na Haiti a těší se, až ji konečně uvidí.