Někdo chová psy, kočky, někdo doma prasata nebo tygry, tahle rodina žije s velbloudy. Tedy hlavně s jedním. Charlotte (31) a Nathan (34) Anderson-Dixonovi pracují jako cvičitelé zvířat pro filmy a na své farmě v Staffordshiru mají mimo jiné i čtyři velbloudy, z nichž jeden je opravdu rodinným mazlíčkem.

Šestiletý Joe byl nejprve nevychované zvíře, na všechny plival a bylo celkem složité jej srovnat do latě, ale jakmile se povedlo mu trochu zkrotit povahu, zvítězila u něj hlavně zvědavost, co je rodina, která se o něj stará, vlastně zač.

Jednoho dne se sám pozval ke stolu, když prostrčil hlavu otevřeným oknem a začal rodině užírat jídlo z prostřené snídaně, ale za uši kvůli tomu nedostal. Naopak, stal se z toho pravidelný zvyk a oba chovatelé mu začali chystat řádné velbloudí jídlo. Joe chodí snídat k rodině sám, ostatní tři velbloudi jsou poslušně ve své stáji.

„Navzdory svým pravidelným návštěvám ještě nezvládl vidličku a nůž,“ říká pobaveně Nathan. „Dělá hrozný binec, ale už jsme si zvykli, stačí mu chleba, ovoce a kukuřice, ohrnuje nos akorát nad sýrem. Naše dvě děti ho milují, je to takový medvídek pro mazlení, i když občas slintá. Ale už nezlobí, převychovali jsme ho a neplive a nekouše.“

Joe je dokonce herecká hvězda, zahrál si už v několika reklamách, jeho majitelé si proto mohli dovolit koupit pro něj velký náklaďák, aby měl pohodlí a cestoval ve velkém stylu.