Člověk by si pomyslel, že středeční útok na redakci francouzského týdeníku jenom přidá na islamofobii a nenávisti k příslušníkům muslimské obce. I to se tedy samozřejmě stalo, ale na straně druhé překvapivě dochází také k opačnému jevu a lidé ze všech koutů světa pod hashtagem RespectForMuslims na sociálních sítích vyjadřují solidaritu k východnímu náboženství.

Je úlevou vidět, že i ve vzniklé těžké situaci si spousta jedinců zachovává chladnou hlavu a stále rozumí tomu, že je určitý rozdíl mezi islámem jako takovým a radikálními teroristickými organizacemi, což je věc, kterou kupříkladu ovečky Tomia Okamury nemají ani snahu začít chápat.

S terorismem, který i kvůli řádění ISIS v těchto dne skutečně nabírá na síle, je třeba bojovat, to je bez debat. Volat po zákazu islámu či dokonce vyzývat muslimy do války už ale není ani tak úsměvné a cosi vypovídající o autorech těchto výroků jako nebezpečné. Přesně takové reakce a teror z nich plynoucí skvěle nahrávají skutečným zločincům a posilují jejich řady o nové členy.

V galerii se podívejte na některé z komentářů na Twitteru.