Je to miláček národa, i když někteří začínají mít jeho sluníčkových řečí plné zuby, pořád patří mezi naše přední umělce.

V roce 2010 se stal zpěvákem roku hudebních cen Óčko a Anděl. V letech 2011 a 2012 získal stříbrného a zlatého Českého slavíka a úspěšně tak navázal na českou písničkářskou tradici.

Přes všechna ocenění nejednou přiznal, že holduje alkoholu, má zkušenosti s lysohlávkami a LSD. To vše se ale mělo stát minulostí s narozením jeho dcery Josefíny, dne 10. 5. 2013.

Josefínina matka je Tamara Kubová, dnes paní Klusová, kterou veřejnost nevnímá úplně pozitivně. Blízcí lidé ze zpěvákova okolí tvrdí, že právě ona ho „zblbla“ natolik, že z původně milého přístupu k životu, který není založený na materiálních hodnotách, se stal guruem hlásajícím pravdu na všechny strany a posílajícím energii a lásku do všech zapadlých koutů země.

Josefínu, které doma říkají Fína, ukázal zpěvák na fotografii, ke které napsal: „Myslím na vás. Konečně jsem dočetl Bibli (vyšla už Dvojka?), pak jsem ulít se Stopařovým průvodcem v ručníku po galaxii a teď s Dantem a Vergilem putuju peklem. Hodně mlčím, páč jsem mluvil a mluvil tolik slov, že až teprve dnes z toho, dík tomu tichu tady, mám jakýs takýs rozum. Ale o tom později. Teprve zRaji. Buďte svobodní, srdcem… T.“

Tak my zamáčkneme slzu, dodáme jen, že mlčet Tomášovi nějaký čas určitě prospěje, a jdeme rozjímat nad něčím mocinky hezkým.