Policisté ze zvláštního týmu Regulátor, který kontroluje aktivity v tržnici SAPA, objevili obchod s nelegálním masem. Všimli si obchodníka, který přímo na ulici vykládal maso z dodávky, a to za dost nehygienických podmínek. A to se jim zdálo podezřelé.

Několik dní ho tedy sledovali a muž je nevědomě dovedl až do Vestce, kde v jeho skladu našli policisté 4 tuny masa, které se prodává v tržnici.

„Při kontrole byly v několika chladicích a mrazicích zařízeních nalezeny více než čtyři tuny neoznačených živočišných produktů – maso, ořezy, kosti, uši a kuřecí křídla, ale také například z neznámých důvodů skladovaná chlazená nevyčištěná vepřová střeva,“ řekl mluvčí Státní veterinární správy Petr Pejchal.

Zatím nikdo neodkáže říct, odkud se maso vzalo. Každopádně bylo skladováno v nevyhovujících podmínkách. Maso mělo různé barvy a na první pohled bylo několikrát zmražené.

„Část z nich jevila známky smyslových změn: maso mělo netypickou barvu a bylo pokryto většímu krystalky ledu, svědčícími o opakovaném zmrazování, což představuje riziko pro veřejné zdraví,“ řekl Pejchal.

Muž neměl pro obchod s masem potřebnou registraci. Trestného činu se ale podle policie nedopustil. Případ byl předán Státní veterinární správě, která rozhodla o likvidaci masa. „O výši pokuty se rozhodne ve správním řízení,“ uzavřel Pejchal.