Tím, že si lidé začínají více všímat přírody i svých pocitů, rozvíjí se kolem nás mnoho nových pohledů na moderní dobu. Se zajímavým způsobem života přišel Japonec Masanobu Fukuoka, který svůj život zasvětil přirozenému zemědělství, což nepomáhalo jen jeho tělu, ale i duši.

Japonec se narodil v roce 1912 v městě Ijo v prefektuře Ehime a v roce 2008 zemřel. Přesto po sobě zanechal nový způsob pohledu na svět, kterým je přirozené zemědělství. Stále nechápete, o co jde?

Jde o způsob hospodaření, kdy necháte přírodu volně růst a nezasahujete do jejího procesu. Nesnažíte se tedy uchránit plodiny před plevelem, protože i v přírodě je to zařízené tak, že silnější porazí slabší. Fukuoka sázel tímto způsobem rýži, obilí a mnoho dalších plodin a jeho výsledky byly vskutku perfektní.

Člověk by měl pochopit, že není možné a je přímo zbytečné zasahovat do zákonů přírody. Místo toho se radši věnujte sami sobě! Svému odpočinku a zdravé stravě. Pokud si tedy děláte starosti s tím, že máte záhon plný plevelu, vykašlete se na zbytečnou práci a nechte přírodu pracovat.