Michal David (53) je dost zvláštní postava našeho šoubyznysu. Lidi se mu smějí, že dělá osmdesátkový kolotočářský pop a že jeho hudební produkce nestojí za nic, pravda na druhou stranu je, že když někde během večera zahrají něco od něj, jdou na parket všichni.

Zažívá věčně ambivalentní pocity českého publika, na svých jednoduchých hitech a produkci vydělal miliony a pozná talent (pro něj zlatý důl), i když vám se to moc líbit nemusí. Ve výsledku je to jedno, jestli máte rádi jeho hudbu, nebo ne, Michal David prostě spoluutváří českou popkulturu a má na ni vliv, hotovo.

Že někomu třeba ale přijde směšný, neznamená, že by ho měl ještě více potápět. Zastávat se tu Michala Davida nechceme, ale když jsme viděli jeho poslední promo fotky, říkáme si, kolik idiotů se v blízkosti takhle slavných lidí vlastně pohybuje.

Je jedno, k čemu má ta fotka sloužit. Jestli je na plakáty, na album nebo dělaná jen tak pro radost. Michal David sedí na bílém trůně, na sobě má rozhalenou košili, leze mu z ní chlupatá hruď a na klíně mu sedí Petra Abrahamová, sestra závodníka Karla Abrahama, které je osmnáct a která chce strašně prorazit v českém šoubyznysu.

Někdo ale musel tu fotku nastylizovat. Někdo musel zmáčknout spoušť, někdo musel Petře říct, jak si má sednout, a někdo musel říct Davidovi, že je úplně jedno, že bude vypadat jako úchylný strejda právě se chystající na největší prznění svého života, ale že to bude super. To si opravdu nikdo, minimálně ten fotograf, neodstoupil o tři kroky vzad a nezamyslel se nad tím, jak to celé bude vypadat? To si vážně někdo řekl: „Jé, to je krásné a vůbec to nevypadá jako východoněmecké porno“?

Michal David měl možná vizi ale od toho jsou snad profesionálové, aby dokázali vyvrátit i špatný nápad klienta. Radíme Davidovi, aby už nikdy, nikdy do skonání světa nic takového nedělal.