Láska, téma, které je neustále diskutované a probírané. Každý buď lásku chce, nebo má, nebo právě řeší krachy. Ať je to jakkoli, láska je všude kolem nás a má tisíce podob. Se zajímavou informací přišli vědci, kteří objasnili, proč mají některé ženy problém najít si stálého přítele a žít v trvalém vztahu. Přitažlivost je totiž ovlivněna konkrétními geny, které určují vývoj imunitního systému.

Lékaři z University of Western Australia zjistili, že vzhled i pot ženy prozrazují některé věci o její imunitě. Pozorování se zúčastnilo 150 respondentů a závěr byl jednoznačný. Čím rozmanitější jsou geny, tím více partnerů bude žena mít. Daily Mail ovšem uveřejnil informaci, že vědci nedokáží objasnit, proč právě imunitní systém ženy hraje při výběru partnera takovou roli. Jediné, co se dá s přesností tvrdit, je, že ženy s rozmanitými geny mají jednoduše více milenců.

Celá studie byla postavena na odebrání vzorků DNA a vyplnění dotazníku, který mapoval milostný život dotazovaného. Dále se pustili odborníci do zkoumání imunitního systému pozorovaných dobrovolníků a zajímalo je, jaké variace genů ovlivňující imunitní systém obsahuje. Imunitní systém je silnější, čím rozmanitější jsou právě tyto geny. Posledním krokem bylo pak porovnání dotazníků a genetických testů.

Výsledkem je, že ženy s nejrozmanitějšími histokompatibi­litními geny mají nejvíce sexuálních partnerů. Tento výsledek je ovšem platný pouze u žen, a ne u mužů. Proč to tak je, nejsou zatím vědci schopni rozluštit.

Dámy, nevěšte hlavu, pokud nejste schopny udržet si dlouhodobý vztah, nemůžete za to vy, ale vaše geny!