Zoo Khan Younis najdete v pásmu Gazy a jak se zdá, nejenom lidé jsou oběťmi izraelsko-palestinského konfliktu. V desítkách klecí tam úřady našly uhynulá a již dokonce částečně mumifikovaná zvířata, která pošla hlady, žízní nebo na nedostatek péče.

Majitel zahrady Mohammed Awaida tvrdí, že se nemohl se svými zaměstnanci dostat ke zvířatům kvůli tvrdé izraelské ofenzivě vůči palestinskému Hamásu, a když přišli konečně na místo, našli tam jen tohle dílo zkázy.

Palestinské úřady jsou ale ze stavu zahrady v šoku. Je na ní vidět, že péče byla jen základní a že zvířata se moc růžově neměla a dlouhodobě trpěla hlady. Dokonce když některá zvířata onemocněla, nešel k nim veterinář, ale ošetřovatelé konzultovali léčbu po telefonu s lékařem až v Egyptě.

V Gaze mají pět zoologických zahrad, ale žádná není podle Hassana Azzama, ředitele odboru veterinární služby ministerstva zemědělství, v takovém příšerném stavu. I přesto, že jsou na jejich provoz jen omezené možnosti, i tak je nadále podporuje a svým úředníkům nařídil zvýšený dohled nad všemi zahradami, které se v divoké oblasti Gazy nacházejí.