Sedmadvacetiletá Melanie trpí syndromem ektodermální dysplazie, což je genetická porucha, která způsobuje abnormality růstu vlasů, zubů, nehtů, chrupavek a kostí. Právě kvůli té nevyléčitelné chorobě nemá modelka skoro žádné vlasy ani zuby, ale i přes všechna úskalí se už rok úspěšně živí svým tělem.

„Vždycky jsem toužila dokázat něco většího v životě, být na billboardech nebo na filmovém plátně,“ prozradila svůj příběh usměvavá Melanie, která už se smířila s tím, že nikdy nebude ta krasavice, za kterou se každý otočí, ale chce všem ukázat, že nemusíte mít obličej jako Barbie, abyste v životě šli za svými sny.

Za jejím úspěchem stojí i její přítel, který ji vlastně do této branže uvrtal. „Pomohl mi pochopit, že nikdo jiný na světě nevypadá jako já, že v tom tkví můj potenciál,“ řekla Melanie v rozhovoru pro Yahoo! Style.

Padla tam i otázka, jestli kvůli své viditelné deformaci nenáviděla celý svět a nebyla zahořklá. „Ne, nijak mě netrápí – ani nikdy netrápila. A pokud ano, tak to bylo jen kvůli lidem, kteří mi řekli něco, co mě naštvalo.“

Pokusila se přeci jen svou trochu děsivou image změnit. Podstoupila už 40 bolestivých operací, které jí ale viditelně stejně moc nepomohly. Ale Melanie má snad optimismus celého světa, protože nehází flintu do žita a stále věří, že jednou jí lékaři pomohou.

Do té doby se chce modelingu věnovat. A hlavně se jí v něm opravdu daří. Má za sebou práce pro přední fotografy, zahrála si dokonce i ve videoklipu skupiny Rammstein.