Američanka Charity Pierce z Iowy byla korunována na nejtlustší ženu na světě. Tento titul pro ni nebyl vůbec lichotivý. Nemohla se už ani hýbat, a tak se rozhodla s tím něco dělat. A to dokonce prostřednictvím televizních kamer v pořadu My 600Ib Life. Nejdříve toužila po žaludečním bypassu, ale ten jí lékaři nemohli udělat, protože byla příliš obézní. Musela tak zhubnout třetinu svojí váhy.

O dva roky později mohla operaci podstoupit, protože se jí podařilo zhubnout. Udělali jí bypass žaludku, odřízli jí těžkou tukovou hmotu na těle a chirurgicky jí odstranili přebytečnou kůži. „Byla jsem uvězněna ve vlastním těle, ale hubnutí bylo mnohem těžší, než jsem čekala,“ řekla Charity.

Komplikace jí způsobily i kožní operace. „Vzhledem k tomu, že jsem ztratila tak velkou váhu, nadbytek kůže na břiše byl příčinou spousty problémů, vracela jsem se kvůli infekcím několikrát do nemocnice,“ vypráví Charity, která se naučila vařit zdravá jídla, která jí začala chutnat. Vzhledem k tomu, že kvůli svojí váze nemohla cvičit, musela prostě změnit jídelníček. A stálo ji to také velké sebeovládání.

Teď má Charity navíc starost o svoji dceru Charly. Má také špatné stravovací návyky a jídlo se pro ni stalo posedlostí. „Bojím se o ni, ona je jako narkoman. Jako jsem já,“ řekla. „Vím, jaké to je, a nechci, aby dopadla jako já. Nechci, aby bylo ohroženo její zdraví,“ tvrdí Charity, které trvalo 4 roky, než zhubla neuvěřitelných 176 kilogramů.

Aby se dostala na svoji vysněnou váhu, má před sebou ještě 80 kilogramů, které musí shodit. Čeká ji tak ještě dlouhá cesta. Ale ona je odhodlaná a věří, že se jí to povede.