Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké povolání by mohlo být to nejnebezpečnější na světě? Pokud si myslíte, že jste si dokázali správně tipnout, věřte, že se mýlíte. Pokud by vám někdo řekl, že mezi nejvíce nebezpečné povolání se řadí lovec krabů, možná byste se pousmáli.

V tom případě byste si neměli nechat ujít dvanáctou řadu dokumentární reality show Nejsmrtelnější úlovek. Tento dokument podrobně popisuje život rybářů, kteří podnikají výpravy na Beringovo moře, které je jedno z nejvíce nevyzpytatelných. Před sebou mají jediný cíl – lov kraba kamčatského.

Během několika dílů se seznámíte nejenom s celou posádkou lodě, ale poznáte opravdový živel v akci. A to samotné moře. Klidná hladina se v mžiku změní v rozbouřené moře, od kterého absolutně nevíte, co můžete očekávat.

Seznámíte se s tvrdou posádkou, která pracuje 48 hodin v kuse bez přestávky. Poznáte odvrácenou tvář moře a na vlastní oči uvidíte scény, které jsou opravdu z reálného života. Obchod s kraby přináší sice velké výdělky, ale o to větší riziko a strach o svůj vlastní život. Z počátku klidná plavba se může během okamžiku změnit v boj o holý život. Převrácená loď i s posádkou, bojující o záchranu života není výjimkou.

V nové sérii vás čeká plno změn. Do vedoucího místa kapitána se dostává nejmladší člověk v historii a má pod sebou posádku, která je úplně čerstvá a nemá s mořem tolik zkušeností. Počasí při lovu krabů celé posádce nepřeje, a tak se budou muset hoši vyrovnat s nelehkými problémy.

Mladí členové posádky jsou příliš nezkušení, tím pádem více chybují, což si nemůžou při nepříznivých podmínkách, které je čekají, dovolit.

Můžete se těšit na opravdu realistické záběry, které vás vtáhnou přímo do děje. A to všechno se odehraje již 30. srpna ve 22:00 na Discovery Channel.