Pořad z dílny Discovery Channel na pomezí dokumentu a reality tentokrát představí jedno z posledních rybářských měst Newport v Oregonu, které se nalézá na březích nechvalně známé oblasti hřbitova vraků v Tichém oceánu. Zdejší lovci krabů Cancer magister a jejich rodiny obětují vše, aby se rybolovem uživili.

Tento nejnebezpečnější druh rybolovu na světě má na svědomí zkázu stovek lodí. V boji s rozbouřeným mořem přišlo o život již mnoho lidí. Oregonské pobřeží se hemží mořskými tvory, ale číhá zde navíc bludiště písečných nánosů a silných proudů.

Nejsmrtelnější úlovek: Nebezpečná zátoka vstoupí na paluby lodí, které proplouvají touto oblastí, kde jsou obrovské vlny a nepředvídatelné podmínky. Ale jak se cítí ti, kteří zůstávají na souši?

Tato řada se zaměří na životy samotných rodin. Mnohé z nich zde žijí již po dlouhé generace. Každý rok se v rozdivočelých mořských vodách ztratí řada rybářů, ale rodiny v Newportu svůj osud snášejí a snaží se svoje město udržet při životě. Dívejte se na Discovery Channel od úterý 13. prosince ve 20.00 hod.