V některých případech, o kterých jsme vás v poslední době informovali a které zpravidla zahrnovaly učitelku a žáka, se dá celkem úspěšně tvrdit, že o zase tak velké zneužití se vlastně nejednalo. Těmto chlapcům je většinou více než patnáct let a zpravidla jsou svými vrstevníky považováni spíše za šťastlivce než oběti zneužívání. O to více nepochopitelný je proto rozdíl v trestech, kterým tyto ženy čelí.

Zatímco Jennifer Fichter dostala za sex se třemi sedmnáctiletými teenagery 22 let za mřížemi, Australanka (40), jejíž jméno nesmí být prozrazeno, čelí za zneužívání dvanáctiletého chlapce jen třem rokům ve vězení.

U soudu přitom vyšlo najevo, že sex s chlapcem měla jednou týdně po dobu pěti měsíců. To už je pořádně dlouhá doba. Jenže kondomy ani jakákoliv jiná forma antikoncepce ženě evidentně nepřipadala nutná, a tak v květnu minulého roku porodila.

Nic netušící přítelkyně dokonce navštívila čerstvou matku v porodnici, aniž by si byla vědoma toho, že je její dvanáctiletý syn otcem.

Šokující případ nyní oběhl svět a nikdo nechápe nízký rozsudek, který australský soudce nakonec vynesl. Kolik let za mřížemi byste dali ženě vy?

Zpravodajství eXtra.cz najdete také na Twitteru.