Jižní Afrika rozhodně není místem, kde byste chtěli žít, pokud si ovšem nelibujete v netradičních vztahových poměrech. Je tam normální, že se na přání předka berou i páry s 50letým věkovým rozdílem.

Vesnice Tshwane slavila minulý rok radostnou událost, a to svatbu. Na tom by však nebylo nic divného, kdyby tehdy nevěstě nebylo 61 let a ženichovi 8 let. Nevěsta Helen Shabangu (62) má osm dětí a doma překvapivě i oficiálního manžela. To jí ovšem nebránilo si vzít tehdy osmiletého Saneie Masilela (9).

Svatba naštěstí, i když měla všechny náležitosti, nebyla oficiálně uznaná a probíhala pouze na rituální úrovni. Pár se bral z toho důvodu, že si to přál ženichův dědeček na smrtelné posteli. Pokud by jeho přání nesplnili, na rodinu by padla kletba.

Teď po roce netradiční pár obnovuje svůj „slib lásky“. Obřadu se zúčastnilo přes sto lidí a mladý ženich i se svou matkou jsou kupodivu spokojení. „Saneie byl tou svatbou tak nadšený, že se chtěl oženit znovu. Po loňském roce se mě lidé pořád ptají, jestli spolu budou žít, spát nebo mít děti, ale já jim pořád říkám, že se po svatbě vůbec nic nezměnilo,“ vyjádřila se ženichova matka.

Mladý ženich však přiznává, že až vyroste, tak si vezme někoho jiného. „Jsem rád, že jsem si vzal Helen, ale až budu starší, chci si vzít dívku v mém věku,“ pochlubil se se svými plány devítiletý chlapec.