Jak jsme vás již informovali, příměstský vlak projíždějící newyorskou čtvrtí Bronx vykolejil v neděli ráno. V soupravě v té době cestovalo zhruba 150 lidí. Pět vagonů se dostalo zcela mimo trať, jak je vidět na fotografiích, stačilo málo a některé z nich skončily v řece.

Kdo za tuhle tragédii nese zodpovědnost, se zatím neví. Vyšetřovatelům by měl pomoci záznam z černé skříňky. Ač se zdá nejpravděpodob­nější, že příčinou kolize byla vysoká rychlost v zatáčce, spekuluje se i o teroristic­kém útoku.

Jak se před pár dny vyjádřily obě komory Kongresu USA, hrozba teroristických útoků v USA roste. Například republikán Mike Rogers ze Sněmovny reprezentantů tvrdí, že teroristé si již nedávají velké cíle, stačí i menší akce.

„Kvůli tomu je mnohonásobně těžší pro zpravodajské služby zabránit, aby se takové věci staly,“ konstatoval Rogers pro CNN.

Během vlakového neštěstí v Bronxu zahynuli 4 lidé, 11 lidí je v kritickém stavu a další desítky jsou zraněny. Včetně strojvedoucího. Nikdo se prý nepohřešuje.

Není to poprvé, co se společnosti Metro-North Railroad stala taková tragédie. V květnu se srazily dva vlaky u Fairfieldu ve státě Connecticut, tehdy se zranilo sedm desítek lidí.