„Tento talisman vytváříme během měsíčního úplňku, může to být ale také tři dny před nebo tři dny po úplňku. Slunce by se mělo nacházet v některém ze zemských znamení: v Panně, v Býku nebo Kozorohu,“ radí známá kartářka Helen Stanku.

Připravte si stejným dílem směs z pačuli, mletého santalového dřeva, skořice, myrty, květu jasmínu, bazalky a plátků růže.

Bylinnou směs rozdrťte v hmoždíři nebo v mlýnku. Oltář nebo stůl pokryjeme bílým nebo červeným plátnem. Ve svícnu bude hořet červená svíce, která bude uprostřed stolu. Po levé straně zapálíme v kadidelnici santalové dřevo a na pravé straně bude miska, kam připravíme směs bylinek. Před sebe si položíme červený sáček s červenou stužkou.

Po západu slunce usedneme ke stolu a zapálíme svíci. Pozorně sledujte plamen svíce, zda nebude prskat a odrazovat vás tak od vykonání čarovné práce. Pokud si nevšimnete ničeho nezvyklého, zapalte kadidlo v kadidelnici. Bylinky vsypte do sáčku, postavte se a sáček zvedněte oběma rukama nad hlavu k nebi. Vyřkněte:

„Otče Stvořiteli nebe i země, moudrý a věčný, posvěť tento milostný talisman, aby mi přinášel lásku mužů (žen), ve shodě s jejich svobodnou vůlí. Nech, ať odejde vše nečisté z mého okolí, posvěť tento rituál a dej mi své požehnání pro dobro všech. Tak se staň. Amen.“

Sáčkem třikrát zakružte nad dýmem z kadidelnice, čímž talisman posvětíte. Noste ho zavěšený na krku nebo jinde na těle, aby se dotýkal vaší kůže. Tohoto talismanu by se neměl dotknout jiný člověk. Nechte svíce i kadidlo úplně dohořet.