Skalický dříve působil jako šéf Ředitelství vodních cest a čelil podezření kvůli nevýhodnému nákupu služeb a poradenským smlouvám. Momentálně běží Prahou kauza, ve které radnice Praha 5 nechala vysoutěžit studii na jakési posouzení druhé plavební komory na Vltavě za 1 245 000 Kč bez DPH a zlepšení podmínek pro cyklisty za 1 345 000 bez DPH.

Obě zakázky vyhrála firma METALTEC PRO, s.r.o., která nemá ani svoje webové stránky. Opozice Budínovi vyčítá, podle jakého klíče byla oslovena úzká skupina firem a jaký vliv na to měl poradce Skalický, u kterého byla tato firma také v minulosti několikrát úspěšná, když vyhrála tendry, které vypsalo Ředitelství vodních cest za úřadování Skalického. Zajímavostí také je, že ve čtyřčlenné výběrové komisi Prahy 5 seděla manželka Lukáše Budína, Erika Uchytilová.

Že Lukáš Budín má čuch na lidi, potvrdil i tím, že na post vedoucího stavebního úřadu doporučil Ing. Ivanu Jakoubkovou, která v minulosti působila například na stavebním úřadě Prahy 4, a to v době, kdy radnici vedl starosta Pavel Horálek spojovaný s kontroverzním podnikatelem a lobbistou Ondřejem Palounkem, či na stavebním úřadě MČ Praha 11, kde působil dosud vyšetřovaný starosta Dalibor Mlejnský.