Na tento případ se dá dívat ze dvou úhlů. Z pohledu Evropana bychom se šestatřicetiletému muži, kterého jeho matka žene trapným způsobem do chomoutu, vysmáli. „Hledám ženicha – 25 až 40 let, dobře situovaného, milovníka zvířat a vegetariána, pro svého syna (36), který pracuje pro nevládní organizaci," stojí v inzerátu.

Jenže v tomto případě jsme v Indii, kde je zcela normální hledat svému dítěti partnera nebo partnerku. Denně proto v tamním tisku vycházejí tisíce podobných inzerátů. Tento je však ojedinělý v tom, že poprvé vyšel inzerát, v němž matka hledá pro syna partnera stejného pohlaví.

V konzervativní Indii je uzákoněn zákaz homosexuality, obnovený v roce 2003, což byl velký krok zpět. Žádný z velkých deníků proto inzerát nechtěl otisknout a Padma, matka homosexuála Harishe, uspěla až na čtvrtý pokus.

Teď už jen může čekat, až se začnou nabídky k sňatku hrnout. Vzít se ale budou muset pravděpodobně jinde, nebo budou žít na hromádce. Ovšem dokud se zákon a veřejné mínění nezmění, budou muset čelit diskriminaci, v nejhorším případě i stíhání ze strany policie.