Příznivci konspiračních teorií se v této záležitosti až překvapivě shodují. V ostatních aspektech předpovědí ale najdete výrazné rozdíly, přičemž věřící část z nich si například myslí, že poté nastane Biblí předpovězených 7 let trýznění.

Zpráva vyvolala tak veliké pozdvižení, že se k ní dokonce vyjádřili i experti z NASA, kteří upozorňují na to, že většina asteroidů stejně shoří v atmosféře a na Zemi vlastně ani nedopadnou.

„NASA neví o žádném asteroidu či kometě, které by v současnosti měly kolizní kurz se Zemí, takže pravděpodobnost srážky je poměrně malá. Domníváme se, že žádný větší objekt do Země nenarazí v několika následujících stovkách let,“ řekl mluvčí americké vládní agentury zodpovědné za kosmický program.

Ani to však neodradilo milovníky konspiračních teorií. Ti berou náraz asteroidu jako v podstatě hotovou věc a už spíše přemýšlejí nad tím, co nastane po nárazu.

Někteří z nich si myslí, že nastoupí ilumináty řízený světový pořádek, a obviňují politiky z toho, že o srážce vědí a záměrně ji přede všemi tají.

Nejčastěji zmiňovaným datem je na internetu 24. září 2015.

Svou letošní dovolenou proto určitě příliš neodkládejte.