V roce 2004 postihlo celou Indonésii zemětřesení, které samo o sobě nebylo tak ničivé jako následná vlna tsunami. Ta zasáhla celé pobřeží Thajska a Sumatry, vzala si s sebou mnoho životů, skoro na čtvrt milionu.

Například nebýt toho, že modelka Petra Němcová (35) nevisela asi dvanáct hodin na palmě a tragicky jí nezahynul tehdejší přítel Simon Atlee, nikdy by se o ní tolik nepsalo.

Málokdo by si mohl představit, že by se deset let od události mohl ještě stát nějaký zázrak. Sumaterská matka z provincie Aceh Jamaliah Jannah se ale po tolika letech shledala se svou dcerou, kterou považovala za mrtvou!

Tehdy čtyřletou Raudhatul smetla voda i s jejím bratrem z voru a rodiče měli za to, že se obě děti utopily. Raudhatul se ale živá dostala na pobřeží vedlejší provincie vzdálené asi 40 kilometrů, kde se jí ujala místní žena.

Nyní čtrnáctiletou dívku čirou náhodou zahlédl na tržišti její strýc a neuvěřitelný příběh má tak šťastný konec. „Jakmile jsem ji viděla, okamžitě jsem věděla, že je to ona,“ řekla k tomu matka Jamaliah Jannah a doufá, že se jí podaří shledat se i s pohřešova­ným synem.

O něm ale nejsou žádné zprávy a malá Raudhatul si nepamatuje, co se s ním stalo.