Slovensko se potýká s unikátním jevem, hromadně se tam sebevraždí hokejisté a situace se vymyká kontrole!

Za vše mohou zřejmě smutné životní podmínky ve východní Evropě, kde jsou drsné ženy, tvrdý alkohol a nekompromisní lichváři na každém kroku a člověk se jen trošku zadluží a už aby se šel vrhnout z útesu.

V neděli se oběsil, zřejmě kvůli své budoucí exmanželce, hokejka Miroslav Hlinka (†42), kterého našli oběšeného na balkoně hotelového pokoje uprostřed rozvodového řízení poté, co se delší dobu staral o syna sám, a zřejmě měl i skrývané finanční těžkosti.

Jen pár hodin po nálezu těla Hlinky odešel do věčných lovišť lékař Vladimír Lupták (†50), dobrá duše slovenské sportovní medicíny, ale to zdaleka nebylo vše.

Tragické finále nasadil víkendu hokejový internacionál a bývalá hráčská a současná trenérská hvězda MHK Dubnica Miroslav Kováčik (†52). Ten neunesl svou tíživou situaci v osobním životě a vydal se po vzoru české zpěvačky Ivety Bartošové (†48) vstříc vlaku. Podle slovenských médií kráčel po kolejích zády k přijíždějícímu vlaku, zcela odevzdán svému osudu.

Nejde ani tak o to, co za epidemií je, ale spíše, kdo bude další na řadě. Regulérnost nejvyšší soutěže, která se na východě právě rozběhla, zatím ohrožena není, ale kdo ví, co se bude dít, bude-li šílená série pokračovat.