Než se pustíme do rozboru úchylné duše Džiháda Johna, musíme těm mladším ročníkům vysvětlit, co je to S Club 7. Tato kapelka je totiž taková uměle stvořená britská sra… Tedy chtěli jsme napsat takový úspěšný projekt.

Na počátku podivné partičky stojí holky ze Spice Girls a jejich manažer Simon Fuller. Když ho holky odkoply, sebral pár zpěváků, dal jim jméno S Club 7 a dál dojil britský šoubyznys o závratné sumy. A tady právě vstupuje do děje Džihád John.

Britské deníky, které život islámského kata sledují, přinesly vše, co o něm víme. Nikde se nepíše, jestli zblbnul kvůli britskému popu, nebo mu hlavu vymyl nějaký imám nad Koránem, ale jedno je jisté, Džihád John patřil mezi fanoušky této kapely.

A to není všechno. Malý Mohammed Emwazi také přiznal, že se mu líbí seriál Simpsonovi, paří střílečku Duke Nukem a chtěl by se stát slavným fotbalistou. Když toto o sobě prozradil, bylo mu deset let.

Teď je všechno trochu jinak. Jeho rodinou nejsou žluté kreslené postavičky, ale zahalení radikální vrazi. Nepaří střílečky na počítači, ale zabíjení si užívá v reálu. A nekope do mičudy, ale do uřezaných hlav svých obětí. Jestli poslouchá dál S Club 7, který ohlásil comeback a chystá světové turné, je otázkou.