Dokážete si představit tu absurditu, že vám někdo rozbije hlavu a vy se probudíte jako génius? Tak přesně tohle se stalo muži jménem Jason Padgett (43), kterého brutálně napadli v baru a způsobili mu poranění mozku. Když se po útoku probudil, začal vidět svět v úplně jiném světle a stal se posedlým matematikou a fyzikou.

Tehdy třicetiletý Jason Padgett se šel pobavit do karaoke baru, když ho zničehonic napadli dva muži a praštili ho do zadní části hlavy. V nemocnici ho ošetřili a ještě ten samý den propustili domů. Druhý den ráno se Padgett probudil a zjistil, že jeho mysl zaznamenává údaje, kterých si nikdy předtím nevšiml. „Všiml jsem si, že kohoutek v koupelně je kolmo od podlahy. Zpočátku jsem byl překvapen a měl jsem strach, ale bylo to tak krásné, že jsem jen stál a kochal se,“ cituje Daily Mail.

Padgett přestal chodit do práce a věnoval všechen čas studiu matematiky a fyziky. Rozhodl se využít svých nově nabytých schopností a zapsal se na univerzitu. Byl mu diagnostikován tzv. syndrom savanta. Lidé, kteří jím trpí, dokáží geniální věci, ale přitom mají závažné mozkové dysfunkce. V současné době tímto syndromem trpí 40 lidí na světě.