Američan José Barrera na internetovém servisu Google maps prohlížel mapu okolí svého bydliště a zjistil velmi bolestivou věc. Spatřil tam tělo svého čtrnáctiletého syna Kevina, který byl v roce 2009 zavražděn v Kalifornii. Společnost se okamžitě zavázala, že snímek vymění.

„Když vidím tu fotku, je to, jakoby se to stalo včera, vrací se mi mnoho vzpomínek,“ uvedl José pro jednu televizní stanici.

Techničtí pracovníci z Googlu uvedli, že nový snímek bude aktualizován do osmi dnů. „Mluvili jsme s rodinou, abychom ji ujistili, že usilovně na aktualizaci pracujeme,“ napsali technici v prohlášení.

Kevin Barrera, policii známý teenager, byl před čtyřmi lety nalezen zastřelený přímo u železničních kolejí v Richmondu v Kalifornii, v oblasti, která je známá vysokou kriminalitou. Jen mezi únorem a říjnem 2009 v ní bylo zabito šest osob. Jeho tělo bylo nalezeno v 7 hodin ráno náhodným chodcem. Z jeho vraždy nebyl nikdo obviněn.

Rodině se objevením fotky znovuotevřely staré rány. Kevinova nevlastní matka Leticia Marquez uvedla: „Všechny děti, které jste v Kevinově věku, prosím, pomozte nám. Pomozte vašim bratrům a sestrám, protože oni zabíjí děti vašeho věku. Berou nám naše děti.“ Marquez tím tak chtěla zřejmě říct, že se Kevin zapletl do nějakého gangu, na což doplatil. Jeho smrt byla 33. vraždou v Richmondu v roce 2009. Koncem roku se číslo vyšplhalo na 47.