Francisco José Garzón, ten, na kterého se teď hněvá celé Španělsko, je už venku z nemocnice a zítra ho čeká první soud. Strojvůdce vlaku smrti, který vykolejil ve španělské Galícii vlak a má na svědomí na 80 mrtvých, je podle prvotního závěru vyšetřování jediným viníkem nehody.

Vlak, který projížděl obrovskou rychlostí v zatáčce u Santiaga de Compostela, vylétl z kolejí a hnal se bokem po zemi. Po nehodě zůstaly desítky mrtvých a stovky zraněných, strojvůdce přežil. Jeho první obava zněla, že svou vinou zabil několik lidí, černá předpověď se splnila v daleko horší míře.

Strojvůdce se ale snaží bránit jeho kolegové, a to i přesto, že se údajně chlubíval tím, jak rychle s vlakem umí jezdit. Jenže podle jeho zastánců je tato rychlost pro supervlaky běžná a jeho vina není, že vlak z trati vylétl, ale mohl by za to stav kolejí. S tím nesouhlasí železniční experti, dle kterých jsou vlakové tratě ve Španělsku v perfektním stavu. O tom, zda je strojvůdce skutečně jediným viníkem, rozhodne tedy až soud.