Pavel Kortan je vizážistou. Líčí české, slovenské i zahraniční celebrity a je jedničkou ve svém oboru. O tom svědčí také to, že se od něj nechávají nalíčit takové celebrity, jako je Andrea Verešová (35) nebo Simona Krainová (42). Často spolupracuje také s Evou Decastelo (37). Nalíčit se od něj nechala také Kiera Chaplin při své návštěvě České republiky. A co nám o své práci přední český vizážista prozradil?

Jak jste se jako muž dostal k líčení?

Nikdy jsem neuvažoval, jestli je rozhodující při mé profesi pohlaví, ale ano, vlastně mě nakopla kamarádka, která mi dodala odvahu vyzkoušet něco, co mě tak dlouho lákalo.

Posmíval se vám někdo za vaši práci, že je „ženská“ nebo že to není pořádná, opravdová práce?

Určitě, například moje rodina v mém povolání dlouho neviděla perspektivu. Z posměšků jsem si nic nedělal a nedělám, je třeba se řídit vlastními instinkty.

Pavle, jak dlouho vám trvalo, než jste se dostal k líčení velkých celebrit?

Moje kariéra trvá deset let, s důvěrou se na mě obracejí celebrity pravidelně asi poslední tři roky.

U koho jste byl nejvíce nervózní?

Asi u Simony Krainové! Vždy cítím respekt k mým oblíbeným celebritám. Setkání s nimi pro mě někdy bývá velké splnění snu a u ní to tak bylo. Při líčení takového člověka pak někdy vyhraje dušička fanouška.

Koho z československých celebrit byste si rád nalíčil a neměl jste ještě tu příležitost?

Budete mě mít nejspíš za blázna, ale obdivuji stále krásky starých českých filmů. Dnes už se mi to nepoštěstí, ale kdybych se mohl posunout v čase, bylo by krásné být maskérem například Lídy Baarové nebo Adiny Mandlové.

V čem dělají nejčastěji ženy nebo mladé dívky, které vídáte na ulici, chyby?

Češky jsou příliš praktické a neumějí si užít svou krásu a ženskost… Přál bych si, abych nemusel na ulici potkávat neupravené ženy v softshellových bundách.

Pokud by chtěl někdo využít vašich služeb, kde se na vás může obrátit?

Poslední dobou používám svůj facebookový profil jako pracovní záležitost. Takže se vůbec nebojte požádat mě o přátelství!