Jste závislí na cigaretách, ale obáváte se o své zdraví? Vytrvejte, jednou na vás vaše rodina bude moct vydělat. Sice se to zdá jako neuvěřitelně absurdní rada, ale jak je vidno, ženě z Floridy se hodně vyplatilo, že její muž zemřel na rakovinu plic.

Michael Robinson byl silným kuřákem a od třinácti let zvládl denně jednu až tři krabičky cigaret, k tomu, aby se závislosti zbavil, ho nedokázalo nic přimět. Podle své ženy Cynthie se několikrát pokoušel o terapii, která by ho jeho zlozvyku zbavila, ale marně.

Nakonec v roce 1996 zemřel na rakovinu plic, a to v pouhých šestatřiceti letech. Cynthia se ale pustila do boje s tabákovou společností vyrábějící jeho oblíbenou značku a napadla ji za to, že nedostatečně informovala spotřebitele o škodlivosti a závislosti na kouření.

Floridský soud, u nějž se případ projednával, jí dal nakonec za pravdu a ženě přiklepl odškodnění za smrt manžela ve výši bezmála 500 miliard korun. Vedení tabákové společnosti se ale okamžitě vyjádřilo, že rozsudek je směšný a hodlají se proti němu odvolat. Zda jim to bude v Americe, v zemi, kde je možné úplně všechno, třeba žalovat společnost za to, že na sebe vylijete jejich kávu, platné, to se teprve uvidí.

Manželce Cynthii srdečně gratulujeme k nápadu, jak na smrti svého muže co nejvíc vydělat. Tak se asi pozná láska.