Mačeta je hodně nebezpečná zbraň, proti které se jen stěží brání, když u sebe nemáte zrovna pistoli nebo brokovnici. A jeden doktor se rozhodl na internetu publikovat fotografii, jak dopadne vaše ruka, pokud se takovému útoku mačetou bráníte bez ničeho.

Nebohá ruka patří neidentifikovanému muži z Austrálie, kterému vnikli do domu dva zločinci s mačetami. Jelikož tam měl čtyřletého syna, rozhodl se jim bránit. Neměl ale žádnou zbraň, takže mu musely stačit holé ruce. Útočníky s mačetami sice vyhnal, ale jeho ruka nedopadla příliš dobře.

„Celá ta událost se stala už před půl rokem,“ popisuje situaci doktor, který obrázek zveřejnil. „Stále ještě nemůže pořádně tou rukou pohybovat. Ale bál se o rodinu.“ Když se ho ptali, proč neměl ten muž pistoli, aby se ubránil, doktor odpověděl: „Tady moc lidí zbraně nemá. Já sám vlastně neznám nikoho, kdo by nějakou zbraň vlastnil.“

Muže čeká ještě spousta rekonvalescence a není vůbec známo, zda se podaří dát ruku někdy zase do pořádku. Dobrou zprávou ale je, že útočníci byli nakonec dopadeni.